Edycja II


Podczas festiwalu można było skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji. Przybyli goście mogli skorzystać z:

IMG_1549

„Iluzjonista uliczny”

Pomiędzy nami przemieszczał się „Człowiek z Krainy Sztuczek” i pokazywał czary  na terenie Sfery wszystkim odwiedzającym. Na pewno zadziwił nie tylko dzieci, ale również dorosłych i każdy przez chwilkę pozazdrościł mu jego magicznych umiejętności.

IMG_1676

„Malowanie Buziek”

Atrakcja wszystkim doskonale znana i uwielbiana przez najmłodsze dzieci. Za pomocą kilku ruchów ręki, kolorowych farbek do malowania skóry oraz szczypty wyobraźni nasz animator zamienił twarze najmłodszych w ulubione postaci z bajek.

„Nauka chodzenia po linie”

Chodzenie po linie nad przepaścią jest bardzo widowiskowe. Spokojnie! U nas dzieci, młodzież i dorośli będą miały okazję poćwiczyć tą umiejętność w bezpiecznych warunkach.

IMG_1659

„Animatorka Ania”

Ania zawsze powtarza, że: „ze mną nuda się nie uda!” Ta kreatywna postać zabawiała nasze dzieci podczas animacji tanecznych na scenie głównej oraz w różnych miejscach podczas Festiwalu. Na pewno jej nie przeoczyliście. Uczyła dzieci tajemnej sztuki, jaką jest żonglerka, utrzymywanie równowagi i inne sztuczki cyrkowe.

Edycja I

Za co chwalono nasz Festiwal?

Oczywiście, za poziom konkursu – ale to Wasza zasługa. My zbieraliśmy komplementy za dobrą organizację i bajkowość wylewającą się z każdego kąta sali.

 

Bo Festiwal Piosenki Bajkowej toczył się nie tylko na scenie. Na terenie centrum handlowego Sfera można było spotkać piratów, zatańczyć
z księżniczką, wziąć udział w warsztatach plastycznych i zagrać
w specjalnie przygotowane gry planszowe (takie jak memory
z postaciami z Bielskiego Studia Filmów Rysunkowych). Hitem stał się konkurs wiedzy bajkowej więc…powtórzymy go również w kolejnej edycji Festiwalu.

 

W siedzibie organizatora, czyli Bielskiego Studia Piosenki, odbyły się bezpłatne warsztaty wokalne, w których wzięło udział 50 uczestników. Prowadzące – Magda Wydriński i Iga Suchara – zdradzały młodym wokalistom techniki emisji głosu, udzielały wskazówek oraz uczyły jak radzić sobie z tremą sceniczną.

 

 

 

Po rozdaniu nagród, wystąpił iluzjonista Adrian Mitoraj, wystawiając nasze zmysły na niemałą próbę, zapraszał najmłodszych widzów na scenę i pozwolił im choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi magicy!

 

Wydarzeniem towarzyszącym były również I Bielskie Targi Rodzica.
W hotelu Qubus swoją ofertę pokazało 30 regionalnych firm. Był logopeda, producent odzieży, psycholog, doradca noszenia dzieci
w chustach, dietetycy, trenerzy personalni, fizjoterapeuci, instruktorzy jogi, cukiernia, a nawet szkoła pływania oferująca zajęcia dla niemowlaków. Szacuje się, że przez stanowiska przewinęło się kilkaset odwiedzających. Rodzice mieli możliwość skorzystania z 10 bezpłatnych warsztatów edukacyjnych. Wśród tematów znalazły się między innymi:
– Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami dzieci?
– Jak odnaleźć równowagę życiową: dom, praca, rodzina?
– W co się bawić? Warsztaty logopedyczne.
– Zdrowy styl odżywiania.

Obecnie pracujemy nad atrakcjami na najbliższą edycję Festiwalu. Świeżych informacji możesz szukać na naszym Facebooku