O idei

Od tego się zaczęło…
uwierzyliśmy, że w małej ojczyźnie Bolka i Lolka oraz Reksia, połączenie piosenki z bajką jest skazane na sukces.

W naszym mieście, jeszcze do maja 2018 roku, brakowało imprezy dla dzieci i młodzieży, która byłaby organizacyjnie przygotowana na najwyższym, ogólnopolskim poziomie.

Postanowiliśmy tę lukę wypełnić. Tak powstała koncepcja Festiwalu Piosenki Bajkowej. Bielsko-Biała łączy się z bajką już od dawna. Dlatego zaledwie kilometr od Studia Filmów Rysunkowych, 670 dziecięcych kroków od pomnika Reksia i 160 od pomnika Bolka i Lolka (no dobrze, właściwie to 620 i 110 jeśli skorzystamy z ruchomych schodów :)) stworzyliśmy na jeden dzień przestrzeń, by młodzi wokaliści z całej Polski mogli zaprezentować swoje interpretacje bajkowych piosenek.

I zachwyciliśmy się.

Poziom artystyczny był bardzo wysoki. Dzięki wsparciu sponsorów udało się zapewnić laureatom niezwykłe nagrody i atrakcję dodatkową – występ iluzjonisty. Łącznie napłynęło ponad 140 zgłoszeń z 9 województw.

To dodało nam skrzydeł i mocniej uwierzyliśmy, że impreza tego typu może stać się wizytówką naszego miasta. Podbudowały nas też opinie zadowolonych uczestników. Dostawaliśmy pozdrowienia z Gdańska, Leszna, chwalono atmosferę i sam pomysł na to, żeby w mieście
z bajkową historią zrobić właśnie taki Festiwal.

Jeśli podzielasz nasze zdanie i chciałbyś wesprzeć tę inicjatywę – zapraszamy do kontaktu. Wystarczy kliknąć tutaj, aby poznać odpowiedni adres mailowy i numer telefonu.

Bielsko-Biała ma szansę przeżyć bajkowy renesans. Kształtować młode pokolenia i poprzez bajkowe, dźwiękowe opowieści oswajać z emocjami, formować wrażliwość, pobudzać wyobraźnię, budować międzypokoleniową miłość do muzyki.