I Edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej już za nami!

 1. Dzieliła się na dwa etapy:

I etap – przesłuchania: 150 wokalistów z 9 województw odbyły się 18 maja 2018 roku w Bielskim Studio Piosenki oraz poprzez internet i nadsyłane dema.

II etap – finał: 41 finalistów w 4 kategoriach wystąpiło na jednej scenie 16 czerwca 2018 roku w wyjątkowym Klubie Klimat w Galerii Sfera.

 1. W jury zasiadało grono pięciu specjalistów, które oceniało wykonania uczestników festiwalu.
 2. Wieczorem odbyła się uroczysta Gala Finałowa.
 3. Do wygrania były bardzo cenne nagrody, które przydadzą się wokalistom w ich dalszym rozwoju m.in:
 • Nagroda Prezydenta Miasta Bielska- Białej – 4 profesjonalne mikrofony marki Shure SM 58A (1,2,3 kategoria oraz Grand Prix) oraz 15 książek dla wszystkich laureatów
 • Nagroda firmy Rehegoo Music – możliwość nagrania w profesjonalnym studio muzycznym kompilacji utworów świątecznych (około 50 utworów) dla najzdolniejszych w swoich kategoriach (1,2,3,4 kategoria oraz Grand Prix)
 • Nagroda sklepu Play Rock – Instrumenty muzyczne m.in ukulele, flet, tamburyno, cymbałki (kategoria 4)
 • Nagroda ufundowana przez Poseł RP Mirosławę Nykiel – 13 statuetek dla laureatów oraz indywidualne konsultacje logopedyczne (kategoria Grand Prix)
 • Nagrody od Fundacji Reksio Lechosława i Heleny Marszałków – w postaci książek, encyklopedii, gier i innych gadżetów z wizerunkiem Reksia.
 1. Warsztaty wokalne dla wszystkich finalistów w 4 kategoriach oraz otwarte warsztaty wokalne dla miłośników śpiewania.
 2. Warsztaty plastyczne i konkurs plastyczny na ulubiona postać bajkową prowadzone przez wybitną artystkę Magdalenę Kapelę (połączone z ogólnopolską akcją „Namaluj swoje marzenia!”)
 3. I Bielskie Targi Rodzica – w Hotelu Qubus w Galerii Sfera zebrało się 30 wystawców z produktami przeznaczonymi dla dzieci, młodzieży i rodziców. Podczas odbywały się liczne konkursy z nagrodami, warsztaty edukacyjne dla rodziców prowadzone przez kilku wykładowców i specjalistów, malowanie twarzy dla dzieci i inne atrakcje.
 4. Występy artystyczne tancerzy, wokalistów oraz atrakcja magicznego wieczoru: Iluzjonista Adrian Mitoraj.
 5. Stefy animacyjne dla dzieci (pod sceną oraz na terenie Galerii Sfera).

Atrakcji dla wszystkich było bardzo dużo i ten mniejszy i ten duży mógł znaleźć coś dla siebie! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wydarzenia! Wierzymy, że goście którzy przybyli z całej Polski 16 czerwca na długo jeszcze zapamiętają nasze wydarzenie.