O organizatorach

Małgorzata Stasiaczek – mama, żona, trenerka wokalna, studentka psychologii, dj-ka.

Podana kolejność funkcji jest przypadkowa, bowiem Gosia do każdej sprawowanej funkcji podchodzi z pełnym zaangażowaniem i wielkim uśmiechem.

Na scenie po raz pierwszy stanęła z siostrami, w 2003 roku podczas Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Domu Kultury w Lipniku. “Kolędą dla nieobecnych” zdobyły wyróżnienie. Prawie 15 lat później postanowiła stanąć po drugiej stronie i jako organizator stworzyć młodym wokalistom szansę na odczuwanie pierwszej tremy, zdobywanie nagród, śpiewanie dla publiczności. Dlatego powołała do życia Festiwal Piosenki Bajkowej.

– angażuje się w lokalne wydarzenia koncertując, śpiewając recitale – m.in. Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia (2018), Lipnicki Piknik Rodzinny (2017), support przed Urszulą (2017, Czechowice- Dziedzice), Koncert z zespołem w Chacharnii (2017), Piknik Lotniczy (2017) Święta na Starówce przez kilka lat z rzędu (ostatni w 2017r.), 5 Festiwal Poezji Słowiańskiej (2017, Czechowice-Dziedzice) Wszyscy gramy dla Karolka (2017, Żywiec), Kino Kobiet (listopad 2017), Bielski Festiwal Rozwoju Kobiet (2013) Babski Festiwal Wizerunku (2012), seria koncertów recitalowych w Galerii Kukuczki oraz koncerty w bielskich klubach i kawiarniach np. Analog Cafe, Bazyliszek, Sephia, Jazz Club.

– końcem 2012 roku nagrała płytę z kolędami i piosenkami świątecznymi, a część dochodu ze sprzedaży przeznaczyła na cele charytatywne

– jest inicjatorką Bielskiego Dzidziusia – w maju 2017 roku założyła grupę w internecie, która zrzesza mamy, edukuje, integruje i wspiera. Grupa bardzo szybko zaczęła się rozwijać i do jej prowadzenia zaprosiła Marię Zawadę, obecnie dziewczyny mówią, że znajduje się tam aż 900 mam. Dodatkowo zaczęły im pomagać dwie mamy Magdalena Szuflat i Daria Kowalik.

– jest trenerką wokalną – uczy śpiewać dzieci od 2012 roku, zaczynała w Domach Kultury, później indywidualnie, założyła firmę, a obecnie wspólnie z siostrą Katarzyną Pieron prowadzą Prywatną Szkołę Muzyczną Bielskie Studio Piosenki, wraz z zespołem nauczycieli kształcą obecnie około 150 uczniów z Bielska-Białej i okolic. Najmłodszy uczeń ma 6 lat a najstarszy 85. Oferta szkoły z roku na rok się rozwija. W roku szkolnym 2018/2019 wystartowały zajęcia grupowe takie jak: gospel, śpiewające mamy, śpiew dla seniorów, śpiew i emisja głosu. W ofercie znajdują się również: nauka gry na gitarze, ukulele i pianinie oraz indywidualne zajęcia wokalne dla osób na zaawansowanych poziomie jak również dla początkujących, nieśmiałych, czy fałszujących. Jednak niezależnie od przedmiotu kształcenia cel BSP jest jeden – uczyć ,wspierać wzmacniając ucznia i zachowując jego indywidualizm. Kierują się przekonaniem, że kluczem do sukcesu jest łączenie muzyki z podejściem psychologicznym po to, aby uczeń za pomocą dźwięków mógł swobodnie wyrażać siebie.

BSP regularnie organizuje koncerty swoich uczniów dzięki czemu wokaliści oswajają się z tremą i zdobywają doświadczenie sceniczne. Szkoła może pochwalić się również występem z zespołem Pectus podczas koncertu organizowanego w 2017 roku na Bielskiej Starówce. Jak mówią sami nauczyciele, żeby zacząć śpiewać wystarczy chcieć. Zapisy na zajęcia trwają cały rok. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Zapraszamy śpiewająco!