Pomysłodawcy:

 

Małgorzata Stasiaczek i zespół Bielskiego Studia Piosenki

Małgosia jest energiczną bielszczanką, świeżo upieczoną mamą i żoną, studentką psychologii, koncertującą wokalistką, ale zakochaną do szaleństwa w muzyce i kulturze. To typ człowieka, który nie cierpi nudy i uwielbia gdy coś się dzieje.

W swoim dynamicznym życiu:

  • jest autorką licznych projektów muzycznych ( nagrała płytę z kolędami i piosenkami świątecznymi, obecnie pracuje nad swoją solową płytą),
  • inicjatorką i pomysłodawczynią spotkań mam z Bielska-Białej i okolic o nazwie Bielski Dzidziuś (grupa zamknięta na fb zrzeszająca 800 mam)
  • otworzyła Prywatną Szkołę Muzyczną o nazwie Bielskie Studio Piosenki, którą prowadzi wspólnie z siostrą Katarzyną Pieron i mężem Marcinem Stasiaczkiem (szkoła liczy obecnie 120 uczniów)
  • Jest pomysłodawczynią wielu ciekawych przedsięwzięć w mieście.

I tu dochodzimy do sedna sprawy… Jakby tego było mało… Do kolejnego garnka pomysłów Małgosia wrzuciła następujące składniki: własną miłość do dzieci, młodzieży i córeczki Hani + integrację ludzi mających pasje + chęć działania + poczucie misji + sposoby na zabicie nudy + szczyptę entuzjazmu + wulkan energii. Wszystko to wymieszało się w garnku…

Marcin z Kasią szybko podłapali pomysł Małgosi i wspólnie postanowili dokładnie go zaplanować.

Efektem tego wyklarował się pomysł zorganizowania dużego cyklicznego wydarzenia muzyczno-rodzinnego o nazwie Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bajkowej – promocja talentów dzieci i młodzieży, niezapomniane przeżycia dla każdego.

Małgosia, Kasia i Marcin postanowili przekazać pomysł całej ekipie nauczycieli. Zespół Bielskiego Studia Piosenki zachwycił się pomysłem i planem i energicznie podjął pracę nad wcieleniem go w życie. Wszyscy włączyli wysokie obroty, by uzyskać oczekiwany efekt w postaci I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej w Bielsku-Białej! Organizacja festiwalu trwa cały rok i jest cyklicznym wydarzeniem w Bielsku-Białej.