Konkurs Piosenki Bajkowej

 

Muzyka jest subiektywna, trudno ją zmierzyć, bywa abstrakcyjna, na pewno przysparza nam wielu emocji. Czy potrzebne są nam „wyścigi” kto będzie najlepszym, najbardziej utalentowanym młodym artystom naszego Festiwalu? Sami nie lubimy się ścigać i tak jak wszyscy ludzie boimy się oceniania. Muzyka jest przestrzenią do tworzenia czegoś pięknego, wrażliwego, do odkrywania tego, co w człowieku najprawdziwsze i najbardziej wyjątkowe. Szanujemy drugiego człowieka i jego indywidualność oraz zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie piosenki.

Dlaczego? Ponieważ wygrana może otworzyć drzwi młodym artystom, pozwoli im również praktykować na scenie, zdobyć kolejne doświadczenie. Nie każdy może wygrać, ale warto zaśpiewać, wystąpić i skorzystać z warsztatów muzycznych lub innych atrakcji.

Konkurs odbywa się etapami.

I etap:

 • Zapoznanie się z regulaminem, poprawne wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wysłanie go w terminie do 13 maja 2018 roku na maila: biuro@studiopiosenki.com
 • Wykonaniu jednego z dwóch utworów muzycznych wskazanych przez organizatora w dniu 18 maja 2018 roku od godziny 10:00 w siedzibie Prywatnej Szkoły Muzycznej Bielskie Studio Piosenki (ul.Barlickiego 15/27 II Piętro) w Bielsku-Białej.
 • Zgłaszający się z Bielska-Białej i z powiatu bielskiego mają obowiązek stawić się na przesłuchania osobiście. Pozostali uczestnicy mogą wysłać materiał demo w formie filmiku np. z telefonu komórkowego.
 • Następnie Jury Festiwalu wybierze do II etapu konkursu 40 najlepszych uczestników w czterech kategoriach. 
  Kategoria I – soliści 6-10 lat
  Kategoria II – soliści 11-15 lat
  Kategoria III – soliści 16-18 lat
  Kategoria IV – zespoły wokalne i chóry

II etap:

 • Odbywa się na scenie głównej w C.H Sfera w Klubie Klimat w Bielsku-Białej dnia 16 czerwca 2018 roku.
 • Jury ocenia wszystkie występy uczestników oraz udaje się na narady.

Gala Finałowa i wręczenie nagród:

 • Na gali finałowej wystąpią finaliści w 4 kategoriach i dodatkowo ogłoszone zostanie grand prix.
 • Nastąpi wręczenie nagród i wspólne zaśpiewanie hymnu festiwalu.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursie! 🙂

Więcej informacji na stronie festiwalu w zakładkach „regulamin i karcie zgłoszeń”.